Ciemiernik w ofercie sklep.cebulekwiatowe.pl

Jesień oraz zima to czas, kiedy większość roślin w ogrodzie przechodzi w stan spoczynku. Sprawia to, że zielony teren koło domu nie jest już tak kolorowy i majestatyczny jak latem. Jednak kiedy niektóre rośliny zimą przestają kwitnąć i rosnąć, niektóre dopiero zakwitają, ozdabiając ogród niezwykłymi, wielobarwnymi kwiatami. Jedną z takich bylin jest ciemiernik. Jeżeli ogrodnik pragnie, aby jego ogród przez cały rok był ozdobiony niezwykłymi, pięknie wyglądającymi kwiatami, powinien sięgnąć właśnie po tę roślinę.

Ciemiernik
obrazek prezentujacy

Ciemiernik ogrodowy — czym się wyróżnia?

Ciemiernik ogrodowy jest bardzo nietypową rośliną. Jego pora kwitnienia to bowiem jesień lub środek zimy. Jeżeli aura jest sprzyjająca, może się nawet zdarzyć, że roślina ta wypuści piękne kwiaty nawet w grudniu. Najbardziej znanym gatunkiem ciemiernika, który kwitnie zimą, jest ciemiernik biały. Ze względu na swoje duże i białe ukwiecenie, często jest nazywany Różą Bożego Narodzenia. Istnieje wiele gatunków ciemiernika, których kwitnienie jest różne. Zapewniają one jednak piękny ogród przez cały rok.

Ciemiernik w ogrodzie — uprawa

Jak w przypadku każdej rośliny, również ciemiernikom należy zapewnić odpowiednie stanowisko, aby mogły cieszyć oczy swoim kwiatami w mroźnych miesiącach. Powinny być one posadzone w cienistym miejscu, w półcieniu lub całkowitym zacienieniu. Bardzo dobrze kwitną w cieniu dużych drzew czy krzewów. Ciemiernik jest rośliną nielubiącą przesadzania, tak więc stanowisko powinno być stało. Ważne też, aby zapewnić mu odpowiednią glebę. Najlepiej sprawdzi się ziemia przepuszczalna, próchnicza, z dodatkiem obornika.

Ciemiernik sadzonki — sklep

Na stronie sklep.cebulekwiatowe.pl można znaleźć bogaty wybór ciemierników. Dostępne są one w różnych kolorach ukwiecenie. Sprawia to, że doskonale sprawdzą się niemal w każdym ogrodzie i każdy klient na pewno znajdzie coś dla siebie. Kwiaty są sprzedawane w postaci kłącza. Sprawia to, że rosną one dużo szybciej niż w przypadku siania nasion. W przypadku, jeżeli klient nie może zdecydować się na konkretną roślinę, warto skonsultować się z pracownikiem, który z pewnością pomoże dobrać ciemiernik pasujący do konkretnego ogrodu.