Cebule Amarylisa w ofercie sklep.cebulekwiatowe.pl

Amarylis to roślina cebulowa, pochodząca z Afryki Południowej. W Polsce hodowana jest zazwyczaj w warunkach domowych. Najczęściej usytuowuje się ją na parapetach domów lub mieszkań, ze względu na potrzebę dużej ilości światła w okresie kwitnienia. Amarylis posiada wiele odmian o bogatym przekroju kolorystycznym, dzięki czemu stanowi doskonały element dekoracyjny. Wybór wysokiej jakości cebulek amarylisa i odpowiednia hodowla rośliny pozwolą cieszyć się jej pięknym wyglądem przez długi okres czasu.

Amarylis
obrazek prezentujacy

Amarylis Hippeastrum - uprawa

Amarylis najczęściej uprawiany jest w doniczkach. Istnieje również możliwość hodowli rośliny na zewnątrz, jednak wymaga to odpowiedniego zahartowania cebulki i wzmożonej pielęgnacji na każdym etapie rozwoju. Amarylis należy do dość wymagających roślin. Aby zakwitnąć, potrzebuje dużej ilości światła słonecznego oraz ciepła. Regularne podlewanie cebulki jeszcze przed okresem kwitnienia to obowiązkowy element hodowli Amarylisa. Wzmożona ilość nawodnienia potrzebna jest również wtedy, kiedy roślina zaczyna kwitnąć.

Hippeastrum Amarylis - kiedy sadzić?

Amarylis sadzi się najczęściej na przełomie kwietnia i maja. Okresem kwitnienia rośliny można jednak swobodnie sterować. Przy odpowiedniej pielęgnacji i nawożeniu, Amarylis jest w stanie zakwitnąć nawet zimową porą. Aby zainicjować proces kwitnienia, należy usytuować Amarylisa w jasnym, ciepłym nasłonecznionym miejscu. Najważniejsza jest dbałość o warunki glebowe, zapewnienie odpowiedniej dawki nawilżenia i posadzenie cebulek w taki sposób, aby około ⅓ wielkości cebulki znajdowała się nad powierzchnią ziemi.

Amarylis ogrodowy cebula - gdzie kupić?

Aby mieć pewność, że Amarylis zachwyci wyglądem i przetrwa dłużej, niż jeden sezon, należy postawić na wysokiej jakości cebulki. Sumienność w pielęgnacji i dbałość o detale może nie wystarczyć, jeśli nie będą one odpowiednio przystosowane do hodowli. Dorodne cebulki Amarylisa znajdują się w sklep.cebulekwiatowe.pl, który oferuje szeroką gamę wielobarwnych odmian. Konsumenci cenią sklep za dorodne, dobrze ukorzenione, zadbane i duże cebulki, które zapewniają piękny i efektowny wygląd rośliny.