Anemone, zawilec w ofercie Sklep.CebuleKwiatowe.pl

Zawilec jesienny, zwany czasami także japońskim, to niewymagający gatunek. Z tego względu doskonale sprawdza się w ogrodach osób, które dopiero zaczynają przygodę z hodowlą roślin bądź nie mają czasu, aby doglądać egzemplarzy o sporych wymaganiach. Co ciekawe, zawilec jesienny stanowi tak naprawdę mix różnych azjatyckich odmian. Dlatego wśród tej grupy panuje spore zróżnicowanie pod względem cech morfologicznych. Anemon w drugiej połowie lata oraz jesienią cieszy oko pięknymi, białymi, fioletowymi lub różowymi płatkami kwiatów.

Zawilec Anemone
obrazek prezentujacy

Zawilec jesienny Anemone - cechy

Zawilce jesienne cechują się sporą rozpiętością w kwestii wysokości pędów. Wartość ta wynosi od 50 do nawet 150 cm. Natomiast szerokość roślin oscyluje w granicach od 30 do 60 cm. Tę grupę uprawia się głównie w klimacie umiarkowanym, chłodnym, ponieważ nie przepadają za zbyt dużą ilością wody oraz słońca czy bardzo wysokimi temperaturami. Anemony charakteryzują się pełnymi lub pojedynczymi kielichach o pofalowanych lub postrzępionych płatkach w odcieniach różu, fioletu i bieli. Rośliny kwitną naprawdę długo, ponieważ okres rozwoju kwiatów trwa od lipca/sierpnia aż do wystąpienia pierwszych zimowych mrozów.

Zawilec (Anemone) - uprawa

Jak zostało wcześniej wspomniane, zawilce jesienne nie stanowią wymagającej grupy. Najlepiej czują się na stanowiskach częściowo osłoniętych przed słońcem oraz potrzebują umiarkowanego podlewania. W przypadku gleby najlepiej, aby była przeciętna lub żyzna, wspomagana sporą ilością próchnicy w postaci kompostu bądź ściółki. Jeśli chodzi o pH, zawilce japońskie lubią grunt o obojętnym odczynie. Aby lepiej rosły, warto 2 lub 3 razy w sezonie zastosować uniwersalny nawóz do roślin ozdobnych. Okres nawożenia wypada na czas od maja do połowy lipca.

Zawilec jesienny Anemone - gdzie kupić cebulki?

W związku z tym, iż zawilce, w tym jesienny, stanowią dość popularne rośliny w ogrodach, wiele sklepów posiada je w swojej ofercie. Z tego względu warto dokładnie zastanowić się nad miejscem pozyskania kwiatowych cebulek. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wyrosną z nich silne i zdrowe rośliny o pięknych kwiatach. W związku z tym zdecydowanie warto wybrać sklep.cebulekwiatowe.pl. Zespół specjalistów starannie selekcjonuje cebulki na sprzedaż, dba o właściwe magazynowanie, a także służy profesjonalna poradą.